Co oznacza taki wynik tomografii u 28-latki?

Witam. Mam pytanie odnośnie wyniku z tomografii komputerowej. Mialam to badanie wykonywane ponieważ na USG Doppler wyszło podejrzenie zwężenia tętnicy nerkowej na tomografii wyszło że jest ok, ale było także napisane że wątroba w wymiarze kranio- kuidalnym powiększona do 220mm. Co to oznacza?

To oznacza, że wątroba jest większa niż podają normy. Jest bardzo wiele przyczyn powiększenia wątroby o czym można poczytać sobie w internecie. Zazwyczaj jednak w przypadku braku jakiś cięższych schorzeń przyczyną jest stłuszczenie związane albo z nadmierną wagą ciała albo nieprawidłową dietą (np. nadużywaniem alkoholu).