Co oznaczają bóle w lewym nadbrzuszu?

Dzień dobry! Moim problemem są bardzo silne bóle w lewym nadbrzuszu, są tak silne, że często ląduję na pogotowiu. Zazwyczaj ataki mam w nocy. Miałem robioną gastroskopię, z której nic nie wynika, tylko małe nadżerki na dwunastnicy. Wyniki krwi i moczu nic nie pokazują niepokojącego, są dobre. Od roku chudnę prawie 15 kg. Ostatnio dostałem od lekarza N*** i D*** r*** i jest lepiej. Jak mi brakło leków na dwa dni, ból wrócił od razu. Już nie mam siły, co to może być?

Trudno mi określić co może być przyczyną tychże dolegliwości bez bezpośredniego badania. Skoro jednak dolegliwości łagodnieją po Nolpazie oraz Duspatalinie to właśnie mogą być one związane ze stanem zapalnym nadżerkowym w zakresie dwunastnicy. Taki stan zapalny może ulegać regresji dopiero po stosowaniu przez około 4-6 tygodni leków typu inhibitorów pompy protonowej (np. Nolpaza) i wspomagająco Duspatalin. Stany zapalne w zakresie żołądka czy też dwunastnicy mogą często nawracać wywołując ból dlatego czasami trzeba leki stosować nawet na stałe. Radziłbym w tej sprawie jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem, który zaleci odpowiedni sposób postępowania i być może dodatkowe badania (np. USG jamy brzusznej czy też być może kolonoskopię, aby wykluczyć inne przyczyny dolegliwości).