Co oznaczają kłujące lub tępe bóle prawej pachwiny?

Witam, od kilku dni mam kłujący ból prawej pachwiny. Nasila się on w czasie ruchu, choć ostatnio nawet jak leżę odczuwam go. Z pół roku temu byłam u ginekologa i miałam USG. Wszystko było poprawne - brak domniemanego torbiela i ciąży. Jakieś 2 miesiące temu miałam zapalenie pecherza - wyleczone. Czym może być spowodowany ten ból? Nie odczuwam go przeciągając się, ani uprawiając czynny sport. Jedynie jak idę lub powoli spaceruję, to czuję kłucie. Przy dotyku czy ucisku pachwiny też brak bólu. Chciałabym jeszcze dowiedzieć się jak może wyglądać (opis) powiększony węzej chłonny w okolicach pachwiny. Nie wiem czy wmawiam już sobie (mam delikatną nerwicę), ale wydaje mi się, ze wyczuwam w pachwinie ok. 1 cm guzek. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Z Pani opisu wynika, że ból może mieć charakter nerwobólowy lub mieć pochodzenie jelitowe.
Pochodzenie jelitowe może być skutkiem przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego.
Nerwobóle mogą natomiast pojawić się w przebiegu chorób rdzenia kręgowego, korzeni nerwowych i nerwów międzyżebrowych. Ich przyczyną najczęściej jest stan zapalny nerwu. Czasem nerwoból może zostać wywołany przez gwałtowny ruch tułowia lub niewielki uraz. W miejscu nerwobólu skóra jest bolesna przy dotyku.
Zdarza się także, że ból brzucha jest zwiastunem półpaśca, czyli ostrej choroby wirusowej przebiegającej pod postacią zapalenia nerwu czuciowego.

Opisane przez Panią bóle mogą mieć jednak także zupełnie inną etiologię. By ją zweryfikować konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego, który wykona badania, skieruje do specjalisty (chirurga czy gastroenterologa) lub rozpocznie leczenie.