Co oznaczają zaburzenia przełykania u 26-latki?

Witam, napiszę moją historię od początku. Ponad 2 lata temu dopadła mnie grypa. Po tygodniu nie ustępujacej gorączki i nagłych bóli w klatce piersiowej udałam się do lekarza, który wysłal mnie na badania krwi, właśnie ze względu na te bóle. Badania zrobiłam, ale ze względu na brak czasu i ustąpienie gorączki nie udałam się z wynikami do lekarza. Od tamtego czasu bóle w klatce piersiowej pojawiały się często i nagle niezależnie od sytuacji. Najcześciej w nocy. Ulgę przynosiło picie wody. Niestety lekceważylam ten problem, aż w końcu pojawiły sie problemy z jedzeniem. Na początku byly to trudności z połykaniem aż w końcu doszły problemy z cofaniem się jedzenia z powrotem do ust i uczucie dławienia sie, duszenia. Schudłam w ciągu 3 miescięcy 10 kg. Po pojawieniu się ostatnich objawów zdecydowałam się na wizytę u lekarza. Dostałam helicyd 20 i zaczęłam sie zdrowiej odżywiać, tzn. odstawiłam kawę, tłuste jedzenie. Nie przyniosło to jednak poprawy. Następnie wykonałam gastroskopię, z której wyszło, iż mam gastropatię rumieniową. Lekarz przepisał mi debretin 100 i dexilant 30. Przyjmuję te tabetki od 3 tygodni razem ze ścisłą dietą. Nie widzę super poprawy dotyczącej problemów z przełykaniem. Jedynie bóle żołądka zniknęly w 90%. Nie wiem co teraz robić, ponieważ tabletki za tydzień mi się kończą, a problem w dalszym ciągu występuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli miała pani wykonaną gastroskopię, która nie wykazała większych patologii anatomicznych to najprawdopodobniej pani objawy są wynikiem zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego. Proszę pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego. Do rozważenia jest konsultacja gastroenterologa.