Kobieta , 28 lat Dokuczaja mi wzdecie zoladka po posilkach nawet po lyku wody, odbijanie (czasami ciezko mi odbeknac a czuje ze chce), wiatry. Po odbijaniu posmak mydla. Uczucie pelnosci po niewielkim posilku. Nawet po kromce chleba. Mam zdiagnozowana przepukline przeponowa, refluks. Bylo robione usg, gastroskopia. Biore emanera 20 tribux oraz enterol od miesiaca. Poprawy brak. Dodam jeszcze ze czesto mam nudnosci oraz zdarza mi sie zwymiotowac. (Mialam ostatnio duzo stresow) 3 lata temu leczylam sie na nerwice.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Wszelkie dolegliwości ze strony układu trawiennego mają bardzo silną korelację z emocjami i dużo stresów zawsze powoduje różne zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Tzw. splot słoneczny , który jest położony nad pępkiem w okolicach żołądka jest miejscem najbardziej czułym na wszelkie stany emocjonalne i sytuacje stresowe i reaguje różnymi dolegliwościami całego układu trawiennego./ nudności, wymioty, refluks, drażliwe jelito.../. Proponuję , aby obok leczenia gastrologicznego rozpocząć psychoterapię,aby po kolei rozbroić skumulowane emocje i napięcia w układzie pokarmowym ,uporządkować to, co nieuporządkowane i opisane dolegliwości ustąpią.
Pozdrawiam
Anna Szyda

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: