Co zrobić w przypadku zwiększania się wagi przy stwierdzonej niedoczynności tarczycy?

Witam . W grudniu 2017 roku moja waga osiągnęła 82 kg postanowiłam poraz kolejny udać się do dietetyka który ułożył mi dietę 1800 kcal . Pod koniec stycznia waga wskazywała 79 kg . Dalej pod okiem dietetyka kontynuowałam dietę ale waga przestała spadać ale wydawało się to normalne. Pod koniec lutego waga wskazywała znów 82 kg i dietetyk nie widział dlaczego tak się dzieje zalecił wizytę u lekarza poz i badania w badaniach wyszla niedoczynność tarczycy Ft4 - 0.64 ng / dl Tsh w normie 4.14 mU /L Oprócz tego trójglicerydy 247.1 ng/dl Krzywa cukrowa w normie - cukrzyca odrzucona . Lekarz przepisał eutyrox 25 i jeśli waga nie zacznie się poprawiać zmianę na 50 a do tego wizytę u endokrynologa niestety dopiero w przyszłym roku ... lekarz i dietetyk stwierdzili że póki nie wiadomo co mi jest może to wina zbyt małej podaży kcal i podniesiono to do 2000 kcal. Waga pod koniec marca wskazała już 90 kg mimo zdrowej diety 2 razy w tyg basenu i ok 50 km tygodniowo na rowerze .. niestety waga nadal rośnie obecnie to już 96 kg przy wzroście 170 cm .. . Co jeszcze można zrobić .? Jestem załamana ....

Witam serdecznie,

z pwnością nie powinna Pani bezczynnie czekać na wizytę u lekarza, która jest możliwa dopiero w przyszłym roku. Proszę udać się do innego endokrynologa!! Być może potrzebna jest wizyta prywatnie.
Należy dobrać odpowiednią dawkę leków, popartą badaniami tarczycy.
Ponadto powinna być Pani pod kontrolą dietetyka który nie tylkodobierze odpowiednią kaloryczność ale także odpowednio zbilansuje dietę i wyjaśni Pani jakie produkty zjadać a czego unikać.
Jeżeli chodzi o dietę przy niedoczynności tarczycy wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk