Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne nudności, częste zaparcia, wzdęcia i bóle brzucha

Witam. Mam 19 lat, mierzę 170cm i ważę 51kg. Od prawie roku codziennie jest mi niedobrze przez co jem mniej (w ciągu trzech lat schudłam ok 13kg), czasem nawet wcale. Moje główne objawy to: nudności, zaparcia, wzdęcia, czasem też bóle brzucha i głowy, ciągłe uczucie zmęczenia, zmienne nastroje, lęk przed złym samopoczuciem, miesiaczkuję co 3-4 miesiące (pierwsza w wieku 14 lat). W maju wykryto u mnie lambliozę, ale odbyłam już leczenie, a objawy nie ustąpiły, wręcz jest gorzej. Co to może być?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Należy ponowić diagnostykę w kierunku lambliozy (wbrew pozorom nie jest ona czasami łatwo wyleczalna). Poza tym należy wykluczy nieswoiste choroby zapalne jelit i nietolerancje pokarmowe, które mogą dawać podobne objawy. W związku z tym sugeruję kontakt z gastrologiem, który poprowadzi proces diagnostyczno-leczniczy.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety