Codzienne nudności, częste zaparcia, wzdęcia i bóle brzucha

Witam. Mam 19 lat, mierzę 170cm i ważę 51kg. Od prawie roku codziennie jest mi niedobrze przez co jem mniej (w ciągu trzech lat schudłam ok 13kg), czasem nawet wcale. Moje główne objawy to: nudności, zaparcia, wzdęcia, czasem też bóle brzucha i głowy, ciągłe uczucie zmęczenia, zmienne nastroje, lęk przed złym samopoczuciem, miesiaczkuję co 3-4 miesiące (pierwsza w wieku 14 lat). W maju wykryto u mnie lambliozę, ale odbyłam już leczenie, a objawy nie ustąpiły, wręcz jest gorzej. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Należy ponowić diagnostykę w kierunku lambliozy (wbrew pozorom nie jest ona czasami łatwo wyleczalna). Poza tym należy wykluczy nieswoiste choroby zapalne jelit i nietolerancje pokarmowe, które mogą dawać podobne objawy. W związku z tym sugeruję kontakt z gastrologiem, który poprowadzi proces diagnostyczno-leczniczy.