Kobieta , 19 lat Witam. Mam 19 lat, mierzę 170cm i ważę 51kg. Od prawie roku codziennie jest mi niedobrze przez co jem mniej (w ciągu trzech lat schudłam ok 13kg), czasem nawet wcale. Moje główne objawy to: nudności, zaparcia, wzdęcia, czasem też bóle brzucha i głowy, ciągłe uczucie zmęczenia, zmienne nastroje, lęk przed złym samopoczuciem, miesiaczkuję co 3-4 miesiące (pierwsza w wieku 14 lat). W maju wykryto u mnie lambliozę, ale odbyłam już leczenie, a objawy nie ustąpiły, wręcz jest gorzej. Co to może być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Należy ponowić diagnostykę w kierunku lambliozy (wbrew pozorom nie jest ona czasami łatwo wyleczalna). Poza tym należy wykluczy nieswoiste choroby zapalne jelit i nietolerancje pokarmowe, które mogą dawać podobne objawy. W związku z tym sugeruję kontakt z gastrologiem, który poprowadzi proces diagnostyczno-leczniczy.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ból głowy – Nie można określić jednej przyczyny, która byłaby odpowiedzialna za ból głowy. Ból głowy określany wtórnym może być spowodowany zaburzeniami neurologicznymi, urazami, chorobami twarzy, oczu, nadciśnieniem tętniczym, truciznami, spalinami samochodowymi, zmianą pogody lub temperatury, Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: