Ćwiczenia usprawniające kolano po kontuzji - proszę o pomoc.

Proszę mi pomóc w określeniu, jakie ćwiczenia usprawniające mam stosować na kolano. Ponad miesiąc temu doznałam kontuzji kolana i więzadła pobocznego od wewnętrznej strony nogi lewej. Dolegliwość moja nie kwalifikuje się do operacji. Noga była 3 tygodnie w gipsie i jest opatrzona ortezą długą. Na dzień dzisiejszy mogę zgiąć kolano do 90 stopni i dalej ani drgnie. Bardzo mnie boli podczas zginania i wyprostu. Pod wyprostowaną nogę swobodnie mogę wsunąć dłoń. Rzepkę mam uruchomioną, jednak podczas jej treningu jak jest kierowana ku górze, odczuwam dość duży ból. Podczas zginania nogi najbardziej mnie boli miejsce nad rzepką i wzdłuż rzepki po wewnętrznej stronie (takie duże C), bolesne uczucie ciągnięcia, czasami odezwie się samo więzadło. Proszę mi pomóc w doborze ćwiczeń, gdyż jestem osobą, która dużo dźwiga w pracy, a jeszcze mam dyskopatię kręgosłupa i muszę nisko kucnąć, żeby rozłożyć ciężar. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.
ponad rok temu

Witam.

Uważam, że powinnaś zwrócić się do rehabilitanta, ponieważ z mojej strony nie mogę Ci polecić ćwiczeń - mam za mało informacji oraz porada przez internet w takich kwestiach może nie być pomocna ani skuteczna.

Pozdrawiam.