Czerwona wysypka na pośladkach, okolicach odbytu i pochwy - jaki powód tych zmian?

Witam serdecznie! Mam 20 lat i następujący problem. Około 1,5 miesiąca temu odkryłam dwa małe różowe, lekko swędzące bąble w okolicach pochwy. Podczas pojawienia się pierwszych "bąbelków" miałam straszną biegunkę około 5 dni. Po konsultacji z lekarzem ginekologiem podejrzewał opryszczkę genitalną, dostałam tabletki oraz maść. Tabletki stosowałam 5 razy dziennie przez 5 dni. Problem w tym, że nie pomogło. Po następnej wizycie u lekarza ginekologa kazał powtórzyć kurację. Również bez jakichkolwiek efektów. Lekarz po drugiej nieudanej kuracji stwierdził, że nie będzie to w takim razie opryszczka. Obecnie już po trzeciej wizycie, myje okolice miejsc intymnych specjalnym mydłem w koncentracie do dezynfekcji, który rozrabiam z woda. Dodatkowo używam nowej maści. Jednak nie widzę zbyt dużej poprawy. Obecnie kilka "bąbli" znajduje się na prawym pośladku, jeden na lewym i prawym udzie oraz przy pochwie. Czy może to być choroba weneryczna? Jest to mało prawdopodobne, ze względu na to iż od 7 miesięcy mam stałego partnera, który na nic nigdy nie chorował i ja również. Czy wysypka tego typu może być spowodowana reakcją alergiczną na od około 2 miesięcy używany płyn do płukania tkanin? Dodam, że te "pryszczyki" przypominają ukąszenie komara, z ta jednak różnicą, że są miękkie, czasem lekko swędzą, całe różowe lub lekko czerwone, nie dadzą się "wycisnąć", nie ropieją ani nie bolą. Po powstaniu takiego właśnie "pryszczyka" zaczyna on się robić lekko szorstki a po jakimś czasie całkiem znika. Jednakże najpóźniej 2 dni po wygojeniu wszystkich "pryszczyków" pojawiają się nowe w innych miejscach. Jednak nigdy nie jest ich dużo. Często znajdują się tylko na jednej stronie tzn. po wygojeniu pryszczyków z lewego pośladka i uda przechodzą na prawy i tak w kółko. Czasem mam wrażenie, że pod wpływem ciepła bąbelki troszeczkę się powiększają. Nigdy nie miałam żadnych problemów ze skórą. Czy jest powód do paniki? Istnieje możliwość, że wysypka została wywołana inną chorobą? Grzybica skóry? Wywołane ze względu na stres psychiczny? Objaw zupełnie innej choroby? Serdecznie proszę o poradę i pomoc. Może będę w ten sposób mogła doradzić lekarzowi co może mi dolegać. Dziękuję i pozdrawiam, Anna

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany mogą wskazywać na zmiany uczuleniowe czy podrażnieniowe - czy depiluje Pani miejsca intymne? Jeżeli tak, to proszę zmienić metodę depilacji. Jeżeli stosuje Pani jakieś preparaty do higieny intymnej to również warto zastanowić się nad ich zmianą. Płyn do płukania też proszę zmienić, bo rozumiem że jego zmiana pokrywa się mniej więcej z wystąpieniem u Pani zmian.

Choroba weneryczna jest możliwa, lecz mało prawdopodobna ze względu na czas, raczej objawy pojawiłyby się wcześniej. Jednak podłoże dolegliwości może mieć charakter infekcyjny, jednak nie koniecznie przeniesiony drogą płciową. Jeżeli to się potwierdzi konieczne będzie leczenie także partnera.

Warto rozważyć wizytę u dermatologa w celu weryfikacji co może być powodem dolegliwości i włączenia odpowiedniego leczenia. Zmian proszę nie drażnić, nie wyciskać.

Pozdrawiam