Czy ból pleców może być spowodowany chorobą narządów wewnętrznych?

Witam chciałbym zapytać czy jest taka możliwość aby piekące i niekiedy pulsujace podczas lezenia bóle pleców pod łopatkami były spowodowane chorobą narzadów wewnetrznych np. Żołądka dwunastnicy itp. Wyniki badan krwi mam w normie, usg jamy brzusznej takze jedynie co to niewielkie zmiany zwyrodnieniowe odcinka kregosłupa piersiowego ktore wykazał rezonans. Nie miewam takze czestych bóli brzucha czy tez biegunek. Jedyną prawidłowością którą zauważam to poranna sztywność pleców która ustępuje podczas ruszania się w ciągu dnia. Ból powraca przy dłuższym siedzeniu czasem leczeniu. Pozdrawiam Łukasz 32L.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być tym spowodowane. Lecz dolegliwości które Pan opisuje wskazują na przyczynę stawową. Radziłbym skonsultowanie się z reumatologiem. Pozdrawiam.