Czy brać tabletkę 72h po?

Witam. Uprawiałam sex w nocy 30/31 listopada (bez prezerwatywy, chłopak był prawiczkiem, nie doszedł). Rano 31 dostałam okres (trochę opóźniony przez duży stres, gdyż poprzedni zaczął się 26 sierpnia i skończył 1września - myślę, że sex i alkohol rozluźniły mnie, więc dostałam okres). Jaka jest szansa, że mogę zajść w ciąże? Czy powinnam wziąć tabletkę 72h po? Szansa na wzięcie takiej tabletki będzie możliwa 2 listopada wieczorem. Czy to da jakiś skutek jeżeli przyjmę ją tak późno? Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stosunek odbył się w okresie niepłodnym, w fazie lutealnej cyklu, do tego nie doszło do ejakulacji. W tej sytuacji nie ma sensu obciążać organizmu niepotrzebną, silną dawką hormonów i ryzykować rozstroju hormonalnego.

Pozdrawiam serdecznie!