Czy dieta Dąbrowskiej może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam , od pół roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Rigevidon . Chciała bym przejść na 42 dniową dietę Dr. Dąbrowskiej , czy to jakoś wpłynie na skuteczność? czy będą z tego jakieś efekty? Chodzi bardziej o utratę wagi .

Witam
zażywanie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z obciążeniem m.in. wątroby. Organ ten jest w dużej mierze odpowiedzialny za przemianę materii gdyż wątroba to nasza "oczyszczalnia" organizmu, narząd pomagający w kontroli hormonów oraz trawieniu tłuszczy. Jeśli gorzej pracuje pod wpływem jakiś obciążeń, np. zażywania leków czy stresu albo niewłaściwej diety czy obecności w naszym trybie życia używek: alkohol, cukier trudno o prawidłową wagę. Odnośnie diety Dr Dąbrowskiej czyli postu warzywno-owocowego jest on polecany m.in. osobom chcącym poprawić stan zdrowia, w tym uzyskać właściwą wagę, która jest niejako efektem ubocznym terapii. Należy się jednak do tej kuracji odpowiednio przygotować psychicznie i dietetycznie by prawidłowo ją zastosować. Powodzenia