Czy jedna tabletka z innego opakowania zastępczego chroni tak samo?

Wczoraj był pierwszy dzień, w którym powinnam zażyć tabletkę Y*** ponieważ nie miałam recepty wraz z koleżanką poszukałyśmy w internecie informacji na temat tabletek, które ona zażywa ( M***) i wykazało, że są zamiennikami dlatego postanowiłam wziąć jej tabletkę z poniedziałku. Dzisiaj zacznę przyjmować normalnie swoje tabletki. Czy to jest jakiś błąd? Czy one będą normalnie chronić czy powinnam w inny sposób się zabezpieczać??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Najlepiej nie łączyć różnych preparatów. Teoretycznie tabletki o takim samym składzie powinny działać tak samo. Jednak dla pewności podczas przyjmowania tabletek z najbliższego opakowania proszę stosować dodatkowa metodę zabezpieczenia (np. prezerwatywę).
Pozdrawiam.