Czy moje bóle kręgosłupa mogą być na tle nerwowym?

Witam, od kilku dni odczuwam bóle w plecach przy kręgosłupie w odcinku piersiowym głównie, ale bóle są wędrujące i nie są stałe. Miałam wykonywane rtg klatki piersiowej, rtg przełyku z kontrastem, echo serca, wiele razy morfologię, i wszystko w porządku. Czy to może być tylko na tle nerwowym? Boje się ze to może być coś poważnego np tętniak, czy to możliwe żeby nie wykazaly czegoś te badania? Mam 21 lat i jestem kobieta.

Bóle w okolicach kręgosłupa, zwłaszcza "wędrujące", mogą być skutkiem przeżywanego napięcia psychicznego i nieprawidłowego rozładowywania tego napięcia. Warto spróbować opisać swoją sytuację cofając się nawet do około 3 miesięcy-co wydarzyło się w Pani życiu,jak czuje się Pani teraz,czy pojawiły się jakieś problemy,jakie znalazła Pani ich rozwiązania i czy w Pani ocenie nie towarzyszą im już trudne emocje (strach,obawa, złość). Warto zadbać o realizację czynności które dotąd stanowiły dla Pani relaks. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można pokusić się o konsultację psychologiczną w celu analizy Pani sytuacji,zmiany perspektywy i nauki konstruktywnego rozładowania napięcia. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokoju.