Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje bóle kręgosłupa mogą być na tle nerwowym?

Witam, od kilku dni odczuwam bóle w plecach przy kręgosłupie w odcinku piersiowym głównie, ale bóle są wędrujące i nie są stałe. Miałam wykonywane rtg klatki piersiowej, rtg przełyku z kontrastem, echo serca, wiele razy morfologię, i wszystko w porządku. Czy to może być tylko na tle nerwowym? Boje się ze to może być coś poważnego np tętniak, czy to możliwe żeby nie wykazaly czegoś te badania? Mam 21 lat i jestem kobieta.
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Bóle w okolicach kręgosłupa, zwłaszcza "wędrujące", mogą być skutkiem przeżywanego napięcia psychicznego i nieprawidłowego rozładowywania tego napięcia. Warto spróbować opisać swoją sytuację cofając się nawet do około 3 miesięcy-co wydarzyło się w Pani życiu,jak czuje się Pani teraz,czy pojawiły się jakieś problemy,jakie znalazła Pani ich rozwiązania i czy w Pani ocenie nie towarzyszą im już trudne emocje (strach,obawa, złość). Warto zadbać o realizację czynności które dotąd stanowiły dla Pani relaks. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można pokusić się o konsultację psychologiczną w celu analizy Pani sytuacji,zmiany perspektywy i nauki konstruktywnego rozładowania napięcia. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy