Czy odbite miesiączki podczas choroby wymagają wykonania dodatkowych badań?
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Moja córka lat 14 na kilka dni przed miesiączką, oraz w trakcie skarży się na bóle jakby grypowe głowy, żołądka, rąk, nóg i dołu brzucha. dodatkowo jest jej w tym okresie bardzo gorąco.Miesiączki są obfite, USG macicy niczego złego nie wykazuje.Wyniki morfologii z rozmazem idealne, mocz idealny, TSH w normie. Lekarz rodzinny nie chce zlecać dodatkowych badań bo mówi że "wszystko jest dobrze". ja jednak widzę, jak córka źle się czuje. Czasami nie ma siły, wstać do szkoły. Proszę o pomoc, gdzie powinnam się udać i odpowiedź, czy to normalne, żeby tak młoda osoba tak znosiła miesiączki. Bardzo się martwię.

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Jest to możliwe, żeby dziewczynka ciężko przechodziła miesiączkę. Sugeruję wizytę u ginekologa, najlepiej specjalizującego się w ginekologii dzieci i młodzieży. Być może taki lekarz będzie mógł zrobić coś więcej. Pozdrawiam!