Czy odbite miesiączki podczas choroby wymagają wykonania dodatkowych badań?

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Moja córka lat 14 na kilka dni przed miesiączką, oraz w trakcie skarży się na bóle jakby grypowe głowy, żołądka, rąk, nóg i dołu brzucha. dodatkowo jest jej w tym okresie bardzo gorąco.Miesiączki są obfite, USG macicy niczego złego nie wykazuje.Wyniki morfologii z rozmazem idealne, mocz idealny, TSH w normie. Lekarz rodzinny nie chce zlecać dodatkowych badań bo mówi że "wszystko jest dobrze". ja jednak widzę, jak córka źle się czuje. Czasami nie ma siły, wstać do szkoły. Proszę o pomoc, gdzie powinnam się udać i odpowiedź, czy to normalne, żeby tak młoda osoba tak znosiła miesiączki. Bardzo się martwię.

Lek. Michał Lenard

Jest to możliwe, żeby dziewczynka ciężko przechodziła miesiączkę. Sugeruję wizytę u ginekologa, najlepiej specjalizującego się w ginekologii dzieci i młodzieży. Być może taki lekarz będzie mógł zrobić coś więcej. Pozdrawiam!