Czy osoba z bólem gardła i kaszlem może trafić na oddział szpitalny?

Od poniedziałku zeszłego tygodnia walczę z katarem, bólem gardła, lekkim kaszlem. Byłam w czwartek u lekarza, dostałam antybiotyk. Po tyg. żadnych zmian. W niedzielę mam iść do szpitala na wydział endokrynologiczny, na kilka dni, na obserwację i badania. Czy mając takie objawy jak ja, przyjmą mnie na oddział? Czy raczej wyznaczą kolejny termin jak będę zdrowa w 100%?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego w jakim celu zgłasza się Pani na oddział. Decyzja należy do lekarza, który przyjmuje Panią na oddział ponieważ on najlepiej będzie się orientował czy Pani aktualna choroba będzie utrudniać diagnostykę.