Czy podane objawy świadczą o konieczności leczenia lamblii?

Witam Mam 18 lat, wrodzoną niedoczynność tarczycy i od urodzenia przyjmuję hormony. od ok. pół roku zaczęły się problemy gastryczne(typu wzdęty brzuch, nie strawiony pokarm, biegunki na zmianę z zaparciami, apetyt na słodycze itp), zapchany nos, świąd skóry, wypadanie włosów i oczywiście zaczęły się problemy z utrzymaniem właściwych poziomów hormonów tarczycy. Zrobiłam badania: gastroskopia-refluksowe zapalenie przełyku(oprócz tego nie ma powodu do nipokoju) , morfologia-ok., przeciwciała giardia lamblia lgM 7.0U/ml-nieobecne, lgG - 23,8-obecne (w kale - ujemne), w kale - helicobacter dodatni. Czy powinnam być leczona na lamblie i jak, bo wszyscy lekarze twierdzą że to nie jest wina lambli

Do postawienia pewnego rozpoznania giardiozy potrzeba wykrycia cyst lub trofozoitów w badaniu mikroskopowym stolca, cyst w stolcu metodą immunofluorescencji bezpośredniej lub DNA G. intestinalis metodą RT-PCR.
Dopuszcza się leczenie empiryczne u osób z objawami klinicznymi i typowym wywiadem epidemiologicznym: pobyt w rejonach endemicznych lub domownik chory na giardiozę.
Opisane przez Panią objawy jelitowe nie są charakterystyczne wyłącznie dla zakażenia G. lamblia. Do oceny, w jakim kierunku prowadzić dalszą diagnostykę potrzeba szczegółowego wywiadu (podróże w ostatnim czasie? podobne infekcje w przeszłości? choroba u domownika?). Proponuję wizytę u specjalisty chorób zakaźnych. Pozdrawiam.