Czy powodem lipemicznosci mogło być to, że we wtorek wzięłam ostatnia tabletkę antykoncepcyjną z hormonami i obecnie "czekam" na okres?

Witam. Chciałam dzisiaj oddać krew ale zostałam zdyskwalifikowana z powodu surowicy lipemicznej. Pani doktor powiedziała żebym zmieniła dietę i wróciła za 2 tygodnie. Rzecz w tym że odżywiam się zdrowo, nie lubię tłustych potraw, nie palę papierosów i nie pije alkoholu czy powodem lipemicznosci moglo być to, że we wtorek wzięłam ostatnia tabletkę antykoncepcyjna z hormonami i obecnie "czekam" na okres? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Raczej jest to mało prawdopodobne. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania dodatkowych badań.