Czy refluks można wyleczyć?

czy należy mieć nadzieje na wyleczenie u refluksu?. Ponad 20 lat leczenia, gastroskopie (zapalenie Blony śluzowej żołądka) , wizyty u gastrologów ,emanery 40 i inne lekarstwa. Niestety bez rezultatu. Dolegliwości są coraz większe, depresja, gorycz i niesmak w ustach, pieczenie w przełyku, straszny ból w piersiach( ekg prawidłowe). Proszę powiedzieć czy jest nadzieja na poprawę jakości życia?

Witam serdecznie, objawy refluksu można w dużym stopniu złagodzić i poprawić jakość życia stosuąc specjalistyczny trening obniżający poziom stresu w organiźmie w połączeniu z odpowiednią dietą, odpowiednim rytmem jedzenia. Możliwe jest także zoperowanie refluksu - dzisiaj robi się to już laparoskopowo.
Pozdrawiam miło

Dzień Dobry Pani,

Bardzo serdecznie Pani życzę satysfakcjonującej poprawy jakości Pani życia.

Czasami niemożliwe staje się możliwe...

Życzę Pani, żeby stało się możliwe,
Irena Mielnik-Madej