Czy stres może powodować bóle głowy, piszczenie w uchu i bóle węzłów chłonnych?

Od jakoś świat bolał mnie przelyk glowa, ucho przytlumione. Gastroskopia :przepukline wslizgową bez podrażnień. Biorę leki ale nie widzę dużej różnicy. Zaczęło mi piszczec w lewym uchu zwłaszcza po glosniejszym dźwięku pisk nasila się. Boli mnie przy sercu. Głowa także czasami. Ból przy brzuchu i przy uszach jak by węzły? Czy te objawy mogą powstawać od stresu, nerwicy? Cały czas o tym myślę. Spać mi ciężko po mimo zmęczenia. Lekarz rodzinny i laryngolog po badaniach mówią refluks i tyle.

WItam,
te objawy rzeczywiście mogą być spowododowane stresem. Dlatego radziłbym Panu skontaktować się z psychoterapeutę lub psychoologiem klinicznym.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Opisane objawy mogą być powiązane z przeżywanym stresem, zwłaszcza, że jak Pan opisał - stan emocjonalny w którym Pan się obecnie nie pozwala zasnąć. Najkorzystniej byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej, która pozwoli dokładnie przyjrzeć się problemowi, a następnie podjąć terapią.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek