Czy takie objawy mogą sugerować, że mam nerwicę?

Witam mam pytanie czy mogę chorować na nerwicę lub zaburzenia psychosomatyczne Od około 3 miesięcy mam rózne problemy typu przyspieszone bicie serca, bóle w klatce piersiowej zwłasza z lewej strony, zawroty głowy, drżenie rąk, uderzenia gorąca w klatce i brzuch, ostatnio doszło do tego bóle prawej ręki i bóle szczęki i drgawki Byłem w szpitalu miałem kilka razy robione EKG, 2 razy echo serca, holter EKG , EKG wysiłkowe, prześwietlenie klatki i płuc, byłem także badany przez neurologa i pulmonologa równierz badania krwi były w porządku. Od kilku dni objawy wgl nie ustępują do tego dochodzi lęk i stres Czy może to być nerwica?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Jeśli w trakcie pobytu w szpitalu nie stwierdzili schorzeń CUN lub zaburzeń sercowo-naczyniowego to warto poprosić o konsultacje psychologa lub psychiatrę aby ocenić Pańskie objawy aby potwierdzić lub wykluczyć schorzeń takich jak nerwica lękowa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

Witam Pana,

Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy, że Pana problem jest

natury psychologicznej.

Objawy, które Pan opisuje, w tym kołatanie serca, drżenie rąk, lęk o zdrowie… mogą

sugerować zaburzenia lękowe (nerwicowe).

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana

życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Każdy lęk, również ten o własne zdrowie, przyczynia się do odczuwania różnych

nieprzyjemnych objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, mogą odczuwać

różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,

przyspieszone tętno, zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej

potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić,

a to może doprowadzić nasilania objawów.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć

do przyczyny Pana dolegliwości oraz lęku o zdrowie i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan

równowagę wewnętrzną, spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/