Czy to może być jednak związane ze stresem?

Witam. Od 2 tygodni czuje rozpychanie w krzyżu. Nasila się przy siadaniu, leżeniu, czy po prostu staniu przez chwilę w miejscu. Czuć jak to rozpychanie/ prądowanie narasta z sekundy na sekundę. Dodam że jestem kancerofobem i wiecznie żyje w stresie. Pojawiło się to po około tygodniu ogromnego stresu ,praktycznie nie jedzenia i ledwo spania. Czasami czuje jakby coś drażniło nerw po lewej stronie krzyza, i jest to tak intensywne ze promieniuje do całej lewej nogi. Mam przy tym zatwardzenie/biegunki, ciągle parcie na stolec. Uczucie to wybudza mnie ze snu - od razu pojawią się paniczny niepokój niedający się opanować. Wykonany rezonans ledzwiowokrzyzowy - czysto oprócz lekkiej lewostronnej skoliozy, neurolog nie stwierdził nieprawidłowości, kolonoskopia robiona 3 lata temu- czysto,usg 4 miesiące temu - czysto. Czy jest coś co może powodować takie bóle (chociaż nie wiem czy mogę to nazwać bólem),czy jednak moze byc to stresowe ? Oczywiście boję się o podłoże nowotworowe . Bardzo dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Przykro nam, że towarzyszą Panu tak uciążliwe objawy, które na pewno utrudniają codzienne funkcjonowanie oraz obniżają komfort życia.

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele i nie zawsze muszą oznaczać coś niepokojącego. Wcześniej wykonane badania nie wykazały prawdopodobnie żadnych nieprawidłowości wymagających interwencji lekarskiej i wdrażanego leczenia.

Istnieje przypuszczenie, że poszczególne dolegliwości mogą występować na tle nerwowym. Możliwe, że rozwinęła się u Pana nerwica lękowa pod wpływem długotrwałego życia w stresie. Podłoże emocjonalne ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Pod wpływem stresu mogłyby pojawić się objawy psychosomatyczne ze strony różnych układów, jak i narządów, nieświadczących o żadnej konkretnej chorobie.

Jeżeli dotychczasowa diagnostyka wykluczyła pewne poważniejsze choroby, zalecamy konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Specjaliści pomogą Panu uporać się ze stresem, aby poprawić aktualny stan zdrowia i podnieść, jakość życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/stres

https://portal.abczdrowie.pl/somatyzacja-objawy-somatyczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty