Czy wirus HPV może się uaktywnić?

Witam.Wykryto u mnie hcv (przeciwciała anty hcv 14,25).Zakażenie potw. obecnością RNA we krwi.Po urodzeniu miałam dawane 2 razy osocze.Od 4 lat wykonuję regularnie badania: próby wątrobowe, GGTP, usg jamy brzusznej, biopsję - wszystko wychodzi dobrze.Czy ten wirus może się kiedyś uaktywnić?Czy da się określić po badaniach moment zarażenia, tzn.jak stare jest?Jakie badanie należy wykonać i jak zinterpretować wyniki?Czy może tak być,żeŻyje z wirusemOdUrodzenia i przez 29 lat pozostajeOnNieaktywny?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na obecnym etapie nie można określić, jak dawno temu doszło do zakażenia. Zakażenie ma charakter przewlekły, wymaga regularnych kontroli i pozostawania pod opieką specjalisty chorób zakaźnych. Wirus może doprowadzić w przyszłości przede wszystkim do marskości wątroby i raka wątroby.