Depresja czy Alzheimer?

Witam. Jak wyżej napisałam, mam ogromne problemy z pamięcią, bólami głowy, koncentracją i zmianami nastroju. Mam 36 lat, jestem dobrze wykształcona, jednak pisząc ten tekst, zastanawiam się nad niektórymi literami. Zawsze tak miałam i wszyscy traktowali to jak mój swoisty wdzięk - dziwne, ale mnie to nie przeszkadzało. Teraz doszło do tego, że nie pamiętam, co robiłam, co mówiłam albo dlaczego coś takiego zrobiłam, mam też problem z podejmowaniem decyzji. Od zawsze mam problemy z migreną, robiłam rezonans i wyszły jakieś zmiany, ale lekarz jakoś to tak spokojnie przyjął i dostałam Migeę.

Zmiany nastrojów już doprowadzają do rozpaczy moją rodzinę, sama to widzę, ale nie umiem zapanować i wybucham jak wulkan, niszcząc wszystko, co kocham, a potem płacz. Ostatnio nie widziałam czerwonego światła na pasach, na szczęście nikt nie przechodził, teraz boję się jeździć. Zrobiłam różne badania, troszkę magnez za niski, ale tak jak w podręczniku, tarczyca ok, umówiona jestem do psychiatry, ale boję się, że to początek Alzheimera. Strasznie się boję, mam małe dziecko. Klamerka

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam Panią!

Problemy z koncentracją uwagi i pamięcią, drażliwość, płaczliwość czy bóle głowy, należą do spektrum objawów depresji. Należy jednak pamiętać, że depresja i problemy z pamięcią znacznie zwiększają ryzyko rozwinięcia się choroby Alzheimera, której  objawy są podobne do objawów występujących w przebiegu depresji. Główne różnice polegają na tym, że w chorobie Alzheimera chory nie zdaje sobie sprawy z utraty zdolności umysłowych, a deficyt pamięci w większym stopniu dotyczy tego, co działo się dziś czy wczoraj, niż dalszej przeszłości. Natomiast w przebiegu depresji, problemy z pamięcią dotyczą w równym stopniu pamięci krótkotrwałej, jak i długotrwałej. Istotnym czynnikiem różnicującym jest również to, że depresji towarzyszy stale obniżone samopoczucie.

Proszę być dobrej myśli. Choroba Alzheimera dotyka głównie osoby powyżej 65. roku życia. Zdarzają się zachorowania w młodszym wieku, ale należą one do rzadkości, więc proszę nie zakładać najgorszego.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty