Dlaczego mam te bóle pod łopatką?

Od jakiegoś czasu mam ból pod lewą łopatka,promieniuje na lewy bok i ramię.Czasem mam uczucie bólu jakby w okolicach serca.Bgwa,że ból promieniuje pod praway bok i dolną część pleców.Ból kłujący,bywa ciągły nawet kilka godzin.Dodam, że jestem kilka dni po wizycie kardiologicznej - EKG b.dobre,echo serca także prawidłowe.Morfologia w normie,elektrolity także.Jestem podczas normowania hormonów niedoczynnośći tarczycy(haszimoto)wynik TSH 15 - zmiana lęku z euthhrox n112 na Latrox 50 od 4 dni.Chwilowe skoki ciśnienia 139/85/59-65 do 115/81/59-55 lekarz kazał nadal stosować dawkę 50 i zbadać krew za miesiąc.Czy te bóle mogą być spowodowane nowym lekiem ?Czy ból w okolicy serca może być nerwobólem dodam, że miałam 2 lata temu lekką nerwicę serca.Przeszłam w lipcu covid 19.Czy mam się martwić tym bólem,czy to efekt nowego leku...

Witam Panią,

Jeżeli dotychczasowe badania nie wykazały zmian chorobowych w organizmie,

a wcześniej stwierdzono u Pani zaburzenia nerwicowe, to one zapewne

powodują opisane przez Panią dolegliwości.

W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,

na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.

Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,

jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia

oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się do odczuwania

różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.

Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne

i vice versa.

Przyczyną Pani dolegliwości mogą być zaburzenia lękowe,

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie

do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/