Dlaczego miewam takie mdłości?
Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z brzuchem i występują u mnie mdłości ale bez wymiotów, odbijanie się i czasem gazy oraz praca brzucha jest głośna. Niedawno miałam robione USG i nie wykazało niczego nieprawidłowego.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że wykonała Pani badanie USG jamy brzusznej, które nie wykazało na szczęście żadnych niepokojących zmian. Dolegliwości, o których Pani pisze wymioty, nudności, wzdęcia oraz głośna praca jelit mogą mieć różne podłoża, co na pewno wymaga diagnostyki. Jako że już wiadomo, że raczej nie ma podejrzanych zmian w obrębie jamy brzusznej, to warto teraz pomyśleć o wykonaniu badań laboratoryjnych, np. morfologii krwi, OB,CRP, poziomie prób wątrobowych. Dodatkowo nie zaszkodzi wykonać badania stolca oraz moczu. Najlepiej w tej sytuacji byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, aby jeszcze ewentualnie rozszerzyć panel badań lub otrzymać skierowanie do specjalisty gastroenterologa. Na ten moment może Pani wdrożyć lekkostrawną dietę, która nie będzie obciążała dodatkowo dróg pokarmowych do momentu uzyskania wyników oraz pełnej diagnozy. Jak wspominamy wyżej, przyczyn może być wiele, od alergii pokarmowej na jakiś składnik pożywienia, przez choroby jelit np. Leśniowskiego Crohna po inne schorzenia. Jeśli ma Pani możliwość, to zachęcamy do jak najszybszego skontaktowania się z lekarzem w celu omówienia planu dalszego postępowania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow
https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-przewodu-pokarmowego
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ukladu-pokarmowego