Dlaczego tyję przy stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych?

Witam! Od miesiąca przyklejam plastry antykoncepcyjne. Zauważyłam, że moja waga się zmienia z tygodnia na tydzień po kg. Odżywiam się tak jak przed stosowaniem plastrów. Czy powinnam odstawić plastry?  Jak można uwolnić wodę zatrzymaną przez antykoncepcje? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem przyrostu masy ciała podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może wynikać zarówno z działania nadmiaru estrogenów jak i gestagenów. Estrogeny powodują nadmierne gromadzenie wody, efekt widoczny jest dosyć szybko, a gestageny działają wolniej, anabolicznie zwiększają przyrost masy ciała.
W Pani przypadku wydaje się, że przyrost masy może wynikać z nadmiaru estrogenów tym bardziej jeśli oprócz tego objawu występują niektóre z takich objawów jak: nudności, wymioty, bóle głowy, uczucie napięcia w sutkach, zmiany libido, zaburzenia snu przebarwienia, śluzowe upławy czy nieprawidłowe krwawienia.
W takiej sytuacji wskazana jest zmiana preparatu na inny zawierający mniejszą ilość odpowiedniego hormonu.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl