Dlaczego zauważyłam zwiększenie masy ciała?

Witam, jakis czas temu zauważyłam zwiększenie masy ciała otluszczenie ud i brzucha. Mialam wrazenie, że brzuch mam napuchniety szczegolnie w gornej czesci brzucha i dodatkowo miałam problem z wyproznianiem i gazami. Od jakiegoś czasu zaczęłam się zdrowo odżywiać, odstawilam gluten i ograniczylam mocno słodycze (w moim przypadku gdzie jadłam bardzo duzo słodyczy). Niestety w dalszym ciagu zle sie czuje po jedzeniu mam wzdety brzuch. Dodatkowo mam wieczorami ociężałe nogi. Waga niestety nie drgnela. Prosze o pomoc czy mam zrobic jakies badania? Moja waga rowniez wzrosła do 80 kg przy wzroscie 175. Pod koniec zeszlego roku robilam badania tarczycy i podstawowe badania krwi i mialam lekko podwyzszone trojglicerydy. Dodam informacje ze od 5 lat zazywam doustna antykoncepcje. Pozdrawiam

Dzień dobry,

przyczyn wzdęć może być wiele. Wiele wniosłaby analiza składu organizmu i Pani diety. Podwyższony wynik trójglicerydów również stanowi wskazówkę, ale trudno snuć jakieś teorie bez konkretnej wiedzy i analizy pozostałych badań. Chorowała Pani w ostatnim czasie, miała wdrożoną antybiotykoterapię lub często brała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, jest Pani alergiczką, skąd decyzja o odstawieniu glutenu? Czy wyniki widział lekarz czy sama Pani je oceniła na podstawie podanych norm? Jeśli lekarz nie widział wyników warto je pokazać. Proponuję zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, któremu Pani ufa, ale pójść do Niego z wiedzą o jednostkach chorobowych wśród najbliższych (choroby tarczycy, cukrzyca, insulinooporność, Zespół Policystycznych Jajników itd.)
Powodzenia :)