Drętwienie języka, brody i bolesność szczęki
Witam Odebrałam dziś MR głowy. Oto część wyniku...pogrubiała śluzówka zatok szczękowych z torbielami zastoinowymi po str. prawej śr.3 cm po str.lewej śr.2,5 cm. Pogrubiała śluzówka sitowia. Dodam, że mam od ponad roku drętwienie lewej str. języka, ust, brody i ból szczęki . Proszę o interpretację i nakierowanie mnie na odpowiednie tory leczenia. Dziękuję za Pomoc.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Lek. dent. Kamil StefaĹski
Witam.
Ból szczęki może być związany z narastającym ciśnieniem w zatokach szczękowych. Proszę skonsultować się z laryngologiem, celem ewentualnego zakwalifikowania do zabiegu usunięcia torbieli. Torbiele pozostawione same sobie mogą przejść transformację nowotworową. Grozi to guzem szczęki. Proszę zdjęciem panoramicznym u lekarza dentysty wykluczyć zmiany okołowierzchołkowe wokół zębów szczęki. Jeśli są jakieś zmiany, mogą być one dodatkową przyczyną dolegliwości bólowych szczęki. Proszę to dosłownie lekarzowi powiedzieć + opisać to co jest w treści Pani pytania. Lekarz dentysta będzie wiedział co ma zrobić po przeczytaniu mojej wypowiedzi. Drętwienia języka ust i brody nie wiązał bym ze zmianami w zatokach. Czy były w obrębie żuchwy podawane znieczulenia przewodowe przed pojawianiem się drętwienia, bądź przeszła Pani zabieg chirurgiczny usunięcia zęba zatrzymanego (ósemki)? Jeśli tak, to pewnie dlatego są te dolegliwości. Do dwóch lat z reguły ustępują. Jest to normalne powikłanie po znieczuleniu/zabiegu (obrzęku). Tak po prostu bywa u części pacjentów. Mam nadzieję, że wypowiedź pomoże. Proszę ewentualnie pytać dalej w odpowiedzi na moją wypowiedź.
Pozdrawiam
lek. dent. Kamil Stefański
www.dentim.pl