Drętwienie, zawroty głowy i uczucie zachwiania równowagi

Witam, mam 32 lata. Od jakiegoś czasu mam dziwne dolegliwości. Dodam, że jestem osobą, która tłumi w sobie wszystkie emocje i ostatnio miałam stresujący okres w pracy. Moje dolegliwości występują średnio raz lub dwa razy w tygodniu, a mianowicie czasem mam wrażenie jakby podczas chodzenia coś dociskało mnie do podłoża lub mam wrażenie jakbym była lekko pod wpływem alkoholu, takie dziwne uczucie w głowie. Czasem odczuwam zimno na czubku głowy. Dodatkowo odczuwam ukłucia w klatce piersiowej lub ucisk, zazwyczaj po jedzeniu i mi się odbija. Odczuwam również szybkie bicie serca, choć jak zmierzę sobie ciśnienie i puls to mam 110/70 i puls 78-84. W nocy często drętwieją mi ręce, ale nie mam problemów ze spaniem, robiłam badania krwi i wszytko jest ok, badanie TSH też ok. Proszę o podpowiedź, co to może być i do jakiego lekarza mam się udać zaczyna mnie to męczyć i coraz częściej nie chce mi się z domu wychodzić - choć robić w nim też nie, najlepiej był leżała.

Witam serdecznie! Opisane przez Panią objawy wymagają wyjaśnienia. W pierwszej kolejności warto skonsultować dolegliwości z lekarzem neurologiem (konieczne jest skierowanie) - uczucia zachwiania równowagi mogą być spowodowane upośledzeniem krążenia mózgowego. Natomiast drętwienia kończyn mogą być związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego, mogą wynikać również z nieprawidłowej pozycji podczas spania (proszę zwrócić uwagę w jakiej pozycji Pani sypia, na jakiej poduszce). Natomiast wiele z opisu, który Pani podaje może wskazywać na emocjonalne pochodzenie objawów - stresujący czas w pracy mógł przyczynić się do nasilenia dolegliwości. Może warto skonsultować problem z psychiatrą lub psychologiem, może warto rozważyć psychoterapię, aby nauczyć się inaczej odreagowywać negatywne emocje i nadmierny stres. Do Poradni Zdrowia Psychicznego nie jest konieczne skierowanie. Pozdrawiam