Dziwne uczucie duszności - to astma?

Witam, jakiś czas temu złamałem nogę, podczas złamania bylem na diecie białkowej i jadłem duże ilości leków. Po odstawieniu i zdjęciu gipsu (czerwiec 2010) występuje u mnie około raz dziennie lub rzadziej uczucie jakby banka powietrza szła mi przez przełyk i nie mogła się sama wydostać, towarzyszy temu lęk i paniczny strach. Mailem wszystkie badania, tarczycy, serca, alergiczne, krew i spirometrię i wszystko ok. Może to być astma nerwicowa, bo miałem wcześniej duszności nocne, później dzienne na tle nerwowym? To uczucie występuje najczęściej jak się stresuję, ale czasem jest też w stanie całkowitego spokoju, jakby coś od żołądka szło do gardła i nie mogło się wydostać, muszę to odkasłać lub otworzyć usta. Dzięki.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie da się jednoznacznie określić bez badania pacjenta co jest przyczyną dolegliwości.
Rzeczywiście emocje mogą mieć ogromny wpływ na objawy. Raczej nie łączyłbym ich z astmą.

Proszę zastanowić się nad wizytą u psychologa, lekarz rodzinny powinien wskazać gdzie istnieje możliwość skorzystania z takiej pomocy.

Pozdrawiam.