Interakcje tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyków - jak to jest?

Sprawa przedstawia się tak, że trzy dni temu współżyłam z moim chłopakiem. Jestem chora i muszę zażyć antybiotyk. Czy musi minąć konkretny czas, abym była zabezpieczona przed ciążą i mogła zastosować ten antybiotyk? Czy też antybiotyki wpływają tylko na działanie tabletek przyjętych później?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć nawet do 7 dni. Zatem najbezpieczniej jest rozpocząć kurację antybiotykiem po tygodniu od ostatniego stosunku. Należy pamiętać,że podczas kuracji antybiotykiem oraz 7 dni po jej zakończeniu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
Pozdrawiam