Interpretacja badania gastroskopii

od dłuższego czasu boli mnie żołądek przewlekły ból. po posiłku bekanie,rozwolnienie na przemian z zatwardzeniem,Wynik Badania gastroskopii Przełyk i wpust bez zmian . W jeziorku treść wodo jasna. Żołądek podatny na insuflację .W obrębie sklepienia żołądka i w antrum widoczne niewielkie zmiany zapalne. Odźwiernik drożny, ziejący. Opuszka dwunastnicy kształtna , z niewielkimi zmianami zapalnymi. test urazowy -ujemny wynik badania krwi, Immunochemia CEA 8,41ng/ml przy normie (00-4,3)
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik badania wskazuje jedynie na zmiany zapalne. Poza tym całość obrazu jest prawidłowa. Wykluczono także obecność bakterii Helicobacter pyroli. Marker jaki został oznaczony (CEA) pojawia się w przypadku nowotworów np żołądka. Jest on jednak na tyle mało specyficzny iż na jego podstawie nie można nić więcej powiedzieć. Kluczowe jest badanie endoskopowe, a to wykluczyło taką ewentualność.