Interpretacja krzywej insulinowej i cukrowej u 29-latki

Poproszę o interpretację krzywej insulinowej i cukrowej. Mam 29 lat, ćwiczę 5-6 razy w tygodniu, prowadzę zdrową dietę i nie mogę schudnąć. 2 lata temu zdiagnozowano u mnie pcos. Oto wyniki po obiciążeniu 75 g glukozy - insulina 0-8,9 µIU/ml , 1h-14,8 µIU/ml, 2h -18,4 µIU/ml; glukoza 0- 93,20 mg/dl, 1h -69,50 mg/dl, 2h- 85,70 mg/dl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

W Pani przypadku wyniki są w normie, ponieważ prawidłowe wyniki stężenia insuliny to 6-27 µIU /ml, natomiast glukozy: na czczo do 99mg/dl, po dwóch godzinach do 140mg/dl.

Jak Pani widzi normy zostały zachowane i są jak najbardziej zadowalające. Pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety nadal jednak stwierdza Pani przyrost masy. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele np. przyrost masy mięśniowej i zatrzymanie wody, przez co masa ciała nie ulega spadkowi i/lub zaburzenia hormonalne związane z wykrytą u Pani chorobą PCOS. Warto wybrać się do endokrynologa w celu ustalenia, czy przyczyną przyrostu masy ciała może być zachwiania równowaga hormonalna.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line - bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351