Interpretacja wyniku badania krwi i mała ilość płytek K

Mam zbyt mało płytek K - wyniki - leukocyty - 8,48, - Erytrocyty - 5,18 - Hemoglobina 15,7 - hematokryt- 42,9 - MCV - 82,8 - MCH - 30,3 - MCHC - 36,6 - Płytki krwi - 38 - RDW SD - 41,0 - RDW CV 13,5 - PDW - 15,1 - MPV 12,3 - P-LCR - 43,6 - Neutrofile 4,34 - Limfocyty - 2,98, Monocyty 0,76 - Eozynofile 0,35 - Bazofile 0,05 Neutrofile 51,2 - PROSZĘ O INTERPRETACJĘ MOICH WYNIKÓW - dwa mies wcześniej wynik płytek krwi wynosił 49 .
ponad rok temu

Witam. Jeśli małopłytkowości nie towarzyszą inne odchylenia w morfologii krwi mamy do czynienia z tzw. małopłytkowością izolowaną, która zazwyczaj nie budzi niepokoju. Może być ona wynikiem zażywania niektórych leków, zakażeń, towarzyszyć chorobom wątroby i śledziony lub być sprawą wrodzoną. Myślę że w tym wypadku należy wykonać ponowną morfologię krwi z ręcznym! rozmazem układu białokrwinkowego, aby ze 100% pewnością wykluczyć ogólnoustrojowe choroby szpiku.