Jak diagnozuje się takie bóle brzucha?

Dzień dobry od kilku miesięcy zmagam się z bólem brzucha po lewej stronie , wzdecia , gazy, zaparcia. Morfologia wporzadku. Bol promieniuje z tylu plecow. Przed wyporoznieniem mam zawroty glowy. Choruje na nerwice lekowa , endometrioze. Czy możliwy zespół IBS? Czy robić badania w kierunku raka jelita grubego ?

Witam,

najlepszym wyjście przed wykonaniem badań diagnostycznych warto z konsultować objawy kliniczne z lekarzem gastrologiem który oceni objawy kliniczne w trakcie badania fizykalnego oraz badaniem ( per rectum ) i zleci odpowiednią diagnostykę do objawów klinicznych. Oczywiście z podstawowych badań można wykonać morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, próby wątrobowe i trzustkowe, badanie kał na obecność krwi utajonej i pasożytów.

Pozdrawiam