Jak leczyć grzybicę zatok w ciąży?

Dzień dobry! Mam takie pytanie, czy grzybica zatok w 26 tygodniu może być groźna i czy można ją leczyć? I czy z moich objawów wynika, że może to być grzybica? Jakieś 2 miesiące temu zachorowałam na zatoki, dostałam antybiotyk i B***** a następnie R******* i po tym zaczęłam mieć suchość w jamie ustnej tak jakby wyjałowienie. Od tamtego czasu ciągle zatyka mi się nos, jestem rozdrażniona mam wiecznie jakąś białą galaretowatą wydzielinę na gardle trudną do wyplucia i połknięcia, duszności, problemy ze snem, napady lęku. Poszłam do laryngologa i znowu dostałam antybiotyk, biorę go czwarty dzień i nic lepiej, a nawet ilość wydzieliny się zwiększa. Proszę o odpowiedź ponieważ wizytę u laryngologa mam dopiero za miesiąc a nie stać mnie iść prywatnie. I jeszcze jedno czy picie mleka z czosnkiem pomoże mi zwalczyć tą grzybice (o ile to grzybica)? Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości sugerują stan zapalny zatok przynosowych. Chociaż przyczyna wydaje się być bakteryjna, to w przypadku niepowodzenia zleconego leczenia należy zweryfikować rozpoznanie i leczenie.
Zapalenie grzybicze zatok jest mało prawdopodobne, gdyż występuje rzadko i w określonych sytuacjach obniżenia odporności.
W celu przywrócenia równowagi mikrobiologicznej organizmu po przebytych antybiotykoterapiach należy stosować produkty zawierające żywe kultury bakterii, np. kefir, jogurt, zsiadłe mleko, probiotyki.
Wspomniane mleko z czosnkiem na pewno nie zaszkodzi, dlatego też można je stosować.