Jak leczyć przeżycia emocjonalne spowodowane życiową tragedią?

Mam 25 lat. Od 26.12 do 10.01 miałam straszne przeżycia emocjonalne spowodowane życiową tragedią. Po 10.01 psychicznie zaczęłam powoli dochodzić do siebie, ale od ok.3 tygodni bardzo boli mnie serce za mostkiem, często ból czuję przez większość dnia, jest ciągły, taki przygniatający, przeszywający. Próbowałam tabletki z głogu, polopirynę, syrop Crataegi Bonifratrów, ale nic nie pomaga. Jaka może być przyczyna tego bólu? Czy to groźne? Czy są jakieś inne leki bez recepty, które mogły by mi pomóc?

Witam
Trudno postawić diagnozę
bez przeprowadzenia badania lekarskiego.
Silne emocje mogą mieć negatywny
wpływ na wydolność serca.
Wskazana jest konsultacja kardiologiczna.
Zachęcam też do podjęcia
terapii psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą. Praca ze specjalistą pomoże Pani opanować trudne emocje, będzie miała Pani możliwość odkryć źródła silnych, nieprzyjemnych uczuć, które towarzyszą Pani na co dzień.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam serdecznie,

proponuję na sam początek skorzystać z konsultacji lekarza rodzinnego, ze względu na dolegliwości zdrowotne, które Pani opisuje. Jest bardzo prawdopodobne, że mają one podłoże psychologiczne jednak, najpierw należy wykluczyć podłoże somatyczne, zanim zacznie się je leczyć psychoterapią. Nie mniej wydaje się, że przepracowanie traumatycznych doświadczeń u psychoterapeuty albo czasem nawet po prostu porozmawianie, poopowiadanie o tym doświadczeniach i związanych z nimi emocjach i myślach, może przyczynić się do złagodzenia czy pozbycia się objawów.

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
www.urszulasokalska.pl
www.gabinetzmian.pl