Jak opóźnić krwawienie menstruacyjne?

Witam. Piszę do państwa w związku z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Mój chłopak i ja zobaczymy się niedługo po półrocznej przerwie (jest to związek na odległość). Problem polega na tym, że w terminie tym może mi wypaść okres (już raz tak było, okres dostałam parę dni wcześniej niż powinnam). Tym razem bardzo mi zależy, żeby tak się nie stało. Poszłam więc do ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Y** i kazał nie robić 4-dniowej przerwy. Mam jednak pewne obawy, że krwawienie tak czy inaczej wystąpi. Czy jest to możliwe? Że pomimo braku przerwy i rozpoczęcia kolejnego opakowania i tak będę miała krwawienie? A może bezpieczniej byłoby wykonać 4-dniową przerwę wcześniej (nie kończąc całego pakowania?). Jeśli tak, to po ilu tabletkach? I czy jeśli owo krwawienie wystąpi, to czy będzie one obfite, czy może słabsze niż miesiączka? Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Witam serdecznie!

Poniekąd Pani przypuszczenia są słuszne. Przyjęcie dwóch opakowań pod rząd nie gwarantuje bowiem braku krwawienia. Zdarzają się przypadki plamień w pierwszym tygodniu drugiego opakowania, ale są to sytuacje sporadyczne. W Pani przypadku, jeśli będzie przyjmować po raz pierwszy trudno jest przewidzieć, jak zareaguje organizm na tego rodzaju preparat. Możliwe, że będzie się Pani dobrze czuła i nie będzie żadnych powikłań, ale też możliwe są plamienia i inne działania niepożądane.

Proponowane przez Panią inne kombinacje nie są zalecane. Preparaty zostały tak opracowane, by jak najlepiej imitować cykl kobiecy. Wszelkie zmiany w schemacie przyjmowania mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania.

Podsumowując, powinna Pani przyjmować preparat zgodnie z zaleceniami Pani ginekologa. Pozostaje mieć nadzieję, że plamienie nie wystąpi i będzie mogła zrealizować swoje plany.

Pozdrawiam