Jak pozbyć się tego swędzenia skóry całego ciała?

Dzień dobry . Od jesieni zmagam się ze swędzącą skóra całego ciała ozna powiedziec ze cos na wzor wędrującego swędzenia ale bez zadnych objawów. Ponadto dekolt jest cały czas zaczerwieniony i od czasu do czsu coś ukłuje w okolicy szyi po czym jak sie podrapie nawet lekko to wyskakuje w tym miejscu czerwona plamka i znika po jakimś czasie. Noszenie ubran tez sprawia mi dyskomfort zwlaszcza w okolicy dekoltu . Byłam u dermatologa został mi przepisany rozex na tradzik rozowaty i stosowany byl 3 miesiace natomiast dekolt dalej jest czerwony i swedzenie skory rowniez pomimo codziennego stosowania balsamu cetaphil DM. Proszek zostal zmieniony na antyalergiczny. Robie wszystko co trzeba a dalej problem istnieje... gdzie się udac po pomoc ?...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

swędzenie skóry może mieć wiele różnych przyczyn. W takiej sytuacji warto jest skorzystać z konsultacji dermatologicznej oraz alergologicznej. Świąd skóry może być wynikiem reakcji alergicznej, jak i chorób skóry, takich jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, świerzb czy liszaj. Czasem swędzenie skóry jest związane z infekcją grzybicą, bakteryjną bądź pasożytniczą.

Proszę również skonsultować ogólny stan zdrowia. Świąd ciała towarzyszyć może również chorobom wątroby i dróg żółciowych, przewlekłej niewydolności nerek, chorobom układu krwiotwórczego, cukrzycy, chorobom tarczycy oraz wielu innym schorzeniom. Świąd może występować także na tle nerwowym.

Temat ten poruszaliśmy w artykule, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-skory-najczestsze-przyczyny-alergie-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.