Jaką dietę zastosować przy licznych nadżerkach?

Witam w roku 2013 robili mi gastroskopię i stwierdzono w żołądku liczne nadżerki, wrzód żołądka a w 2014 r kolonoskopie i wyszło rozpoznanie: k58.9- zespół pobudliwego jelita bez biegunki. Mam pytanie jaka musi tu być dieta w tych dwóch przypadkach?. A brzuch to mam tak duży i obolały że szok. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy wykonać powtórne badania . Proszę udac się do lekarza gastroenterologa