Jakie leczenie jajników jest konieczne?

Witam Opisze wszystko od początku . Mniej więcej 7 czerwca uprawiałam stosunek ze swoim partnerem. Pare minut po bardzo spuchło mi podbrzusze oraz poczułam silny ból . Nic z tym nie zrobiłam przeczekałam to na tabletkach przeciw bólowych . Po dwóch dniach była powtórka z rozrywki . Wiec odpuściłam całkowicie temat seksu . Pewnego wieczoru jak się kompalam zabolał mnie brzuch wiec zaczęłam go masować i znowu spuchł i silny ból . Po kolejnych dwóch dniach jak znowu doszło do zbliżeni z moim partnerem nie wytrzymałam tak mnie wszystko bolało ze nie umiałam nawet się ubrać . Mój partner mnie ubrał i wyniósł dosłownie na rękach do samochodu . Pojechaliśmy na nocny dyżur do szpitala . Tam podano mi kroplówkę z lekami przeciwbólowymi i zrobiło mi się lepiej , lekarz dał mi skierowanie do szpitala położniczego gdyż była sobota a przychodnie wszystkie w weekendy są zamknięte . Pojechałam do szpitala tam ginekolog zrobił mi podstawowe badanie oraz usg dopochwowe . Na usg wykrył mi torbiel endometrialna o rozmiarze 6 cm. Oraz wodę w podbrzuszu . Podejrzewał ze woda jest dlatego ze może być to ciąża ale test moczu to wykluczył . A na temat torbieli powiedział ze będę miała laparoskopię ponieważ jest ona takich rozmiarów ze się na pewno nie wchłonie i nie pęknie . Torbiel jest zlokalizowana na prawym jajniku . Powiedział mi ze mam iść do swojego ginekologa po skierowanie na badanie c125 (markery nowotworowe ) i skierowanie do szpitala . Wiec w poniedziałek poszłam do swojego ginekologa który zawsze mi mówił ze wszystko ze mną wporzadku chodź od 6 lat nie zabezpieczam nie ma z tego dzieci i co jakiś czas bardzo mnie boli ale zawsze myślałam ze to jest naturalne chodź czasem ból był nie do zniesienia . Wiec gdy poszłam do mojego ginekologa nad ranem dostałam okres i tu klops nie można było mnie nawet zbadać . Wysłuchał mojego wywiadu pokazałam mu wypisy ze szpitali i powiedział mi ze za tydzień po miesiączce i dostanę skierowanie do szpitala na laparoskopię . I dziś właśnie poszłam do niego zbadał mnie normalnie i powiedział ze nic nie czuje po czym wziął mnie na usg dopochwowe . Zbadał mnie i powiedział ze torbiel pękła i już nie jest 6 cm tylko 3,5 cm . Ze wszędzie na jajniku mam takie jakieś nie wiem rozbryzgi no nie mam pojęcia jak to na zwać ze taki bałagan tak to opisał i ze lewy wyglada tylko nieco lepiej od prawego . Stwierdził ze prawdopodobnie mam zespół policystycznych jajników . I tu moje pytanie czy mam iść do innego ginekologa sprawdzić to porządnie i co z operacja która miałam mieć na pewno bo już nie wiem co myśleć . Lekarz dał mi skierowanie na badanie c125 i tyle dał tabletki antykoncepcyjne i powiedział ze mam się zgłosić za trzy miesiące po kolejne . Sama już tego nie rozumiem proszę pomóżcie .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym stosować się do aktualnych zleceń lekarza i być w regularnej kontroli ginekologicznej.