Kiedy mam wykonać test ciążowy w tej sytuacji?

Mam pytanie jakieś 6 dni temu uprawiałam seks z moim narzeczonym i pękła nam prezerwatywa jakieś parę godzin po tym zażyłam tabletkę dzień po I wszystko byłoby super gdyby nie fakt ze mam bardzo nieregularne miesiączki i mój kalendarz nie jest wstanie dokładnie określić kiedy mam owulacje a słyszałam że tabletka może nie zadziałać gdy była owulacja przez te 6 dni po zażyciu strasznie mnie bolało podbrzusze i mialam straszna ochotę jeść jak nie ja i dokładnie te 6 dni po wystąpiło u mnie plamienie jasnoczerwone nie takie stałe utrzymujące się krótkie Nie wiem czego się spodziewać i nie wiem kiedy wykonać test ciazowy gdyż zaleca się robienie testu tydzień po stosunku a słyszałam także że właśnie gdy dochodzi do zapłodnienia są takie objawy jakie ja miałam a też wiem że przez tabletkę może mi się okres spóźnić okres ma mi wypaść jutro ale nie wiem czy wystąpi gdyż mam nieregularny bardzo i nie wiem kiedy zrobić test..?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

test ciążowy wykonujemy zazwyczaj najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, jest to termin, który pozwala na otrzymanie wiarygodnego wyniku testu, a jego wcześniejsze wykonanie może wiązać się z fałszywie negatywnym wynikiem.

Opisane przez Panią objawy, czyli ból podbrzusza, zwiększony apetyt oraz plamienie, bardzo często mają związek z przyjęciem tabletki awaryjnej, ponieważ ma ona wpływ na hormony. Dodatkowo proszę pamiętać, że może ona przesunąć termin następnej, jak i kolejnych miesiączek.

Największą pewność zyska Pani zatem, kiedy wykona test kilka dni po terminie spodziewanej miesiączki, która ma nadejść.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/pozytywny-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/pozytywny-wynik-testu-ciazowego

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.