Kiedy mogę zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne po zażyciu tabletki 72 h po?

Witam! Tydzień temu wzięłam tak zwaną tabletkę aborcyjna w UK, poronienie nastąpiło 22 listopada, wtedy też wystąpiło krwawienie. Dostałam tabletki antykoncepcyjne C*** nie wiem kiedy powinnam zacząć je stosować? Czy jeśli wzięłam tabletkę 27 listopada to one dalej działają? Tzn. chodzi mi o to czy jeżeli nie zostały wzięte w dniu okresu to dalej jestem zabezpieczona?

Witam serdecznie!
Przyjęta tabletka zawiera gigantyczną ilość hormonów, która może wywołać wiele działań niepożądanych. Występujące krwawienie było wywołane farmakologicznie, dlatego nie do końca można uznać je za pierwszy dzień cyklu. Z tego też powodu niektórzy specjaliści zalecają odczekanie kilku tygodni do wystąpienia fizjologicznego krwawienia i rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej. Inni zezwalają na rozpoczęcie stosowania opakowania w pierwszym dniu krwawienia. Może również Pani przyjąć pierwszą tabletkę nie później niż w 5 dni po krwawieniu, ale w takiej sytuacji zaleca się stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
Jeśli dobrze rozumiem, Pani przyjęła pierwszą tabletkę antykoncepcyjną 5 dni po krwawieniu. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejny tydzień.
Pozdrawiam