Kiedy należy potwierdzić ciążę?

Jakie są szanse na ciążę? Dzień dobry, wiem że to trywialne pytanie i jest zbyt wcześnie, aby na nie odpowiedzieć, ale bardzo się stresuje. Mam około 30-dniowe cykle, okres trwa zwykle 6 dni (czasem 4,5) Ostatni pełen stosunek (bez zabezpieczenia) odbył się 5.05 (okres ostatni rozpoczął się późnym wieczorem 25.04). Według kalendarzyka owulację mam mieć 12.05. Jakie są szanse na ciążę? Dodam że nie przyjmuję antykoncepcji, mam 25 lat i torbiel endoemtrialny na jajniku 13 mm. Borykam się z nadwaga. Czy szanse na ciążę są duże? Kiedy powinnam wykonać test ciążowy i badanie z krwi Beta,aby były wiarygodne? Bardzo się stresuje, że mogę być w ciąży, bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

5 maj był Pani 11. dniem cyklu miesiączkowego. W tym czasie może dojść do zapłodnienia, ponieważ może to być już dzień płodny. Jeśli więc stosunek odbył się bez zabezpieczenia, a dodatkowo doszło do wytrysku wewnątrz pochwy, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nie da się go jednak określić w sposób procentowy.

Test ciążowy z moczu można najwcześniej wykonać po 14 dniach od zbliżenia. Najbardziej wiarygodny będzie jednak w terminie spodziewanej menstruacji. Dokładniejsze będzie badanie beta-HCG, które wykonuje się w laboratorium. Można je wykonać już po 10 dniach od stosunku.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-stosunek-w-11-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-analnym-w-11-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-w-10-i-11-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.