Kiszona kapusta a uszkodzenie wątroby

mam uszkodzenie wątroby i nadciśnienie czy mogę jeść kiszoną kapustę sok ze świeżo wyciśniętej kapusty ?jakie warzywa jeść żeby dostarczyć wszystkich witamin bo w diecie jest wiele warzyw zakazanych a co z płatkami owsianymi ,zarodki pszenne, siemię lniane,pestki dyni ?zawsze dodawałam do jogurtu, owsianka i jakie kasze ? czy mogę jeść to wszystko. Od miesiąca jestem na diecie wszystko gotowane chude bez soli mimo to nie udaje mi sie schudnąć nawet 1kg(20kg) nadwagi. Czy mogę jeść surowe warzywa

Jak działa żołądek?

Dzień dobry,

Przede wszystkim ważna jest informacja w jakim stopniu jest uszkodzona wątroba - niewydolność - jaka przyczyna.

Dieta dla każdej osoby powinna być ustalona indywidualnie.

Kapusta i warzywa kapustne (kalafior, brukselka,) są dość ciężko strawne i mogą u Pana/ Pani powodować dolegliwości.

Może spróbować zjeść poszatkowaną kapustę kiszoną (wpłukaną) - około 100 g z drobno startą marchewką i oliwą z oliwek (1 łyżeczka). W innej postaci kapusta nie jest wskazana.
Ugotowane brokuły - bez bułki tartej, również są dozwolone.

Z warzyw dozwolone są marchewka, pietruszka, seler, brokuły, pomidory bez skórki, dynia, cukinia (duszona), zapiekana papryka (po ściągnięciu skórki), sałata zielona. Należy być ostrożnym z rzodkiewką i szczypiorkiem.

Proszę unikać ogórków i cebuli, potraw smażonych i tłustych.

Zalecam wizytę u dietetyka, który wskaże produkty, które są bezpieczne i pomoże schudnąć.