Kołatanie serca, zawroty głowy, uczucie zimna i drgawki a niski poziom magnezu

Witam.. Miałam problemy z sercem tzn. miałam puls ponad 130 uderzeń na minutę, robiło mi się słabo, kręciło mi się w głowie, było mi strasznie zimno aż cała się trzęsłam,3 razy wylądowałam na izbie przyjęć i zostały mi podane tabletki na zwolnienie pracy serca + magnez z elektrolitami. Dopiero za 3 razem, wykonano mi poziom magnezu i okazało się,że mam za niski..Niby podano mi kroplówkę magnezu ale mimo wszystko pojawiają się jeszcze kołatania co jakiś czas..Co może być powodem niskiego magnezu?

Witam! Obniżony poziom magnezu może być spowodowany przez liczne czynniki, np. upośledzone wchłanianie z przewodu pokarmowego, nadmierna utrata z moczem (choroby nerek, zaburzenia hormonalne, alkoholizm, przedawkowanie witaminy D), zapalenie trzustki. W związku z utrzymywaniem się objawów wskazane może być powtórzenie oznaczenia elektrolitów we krwi oraz wykonanie badań pozwalających ustalić przyczynę tego stanu oraz wykluczenie innych przyczyn kołatania serca. Zalecana wizyta u lekarza rodzinnego, celem diagnostyki.