Lekkie krwawienie zamiast okresu w trakcie antykoncepcji hormonalnej

Witam. Mam 18 lat, tabletki antykoncepcyjne (M*******) stosuję od 10 miesięcy. W tym miesiącu wzięłam o 3 tabletki więcej (razem 24), gdyż nie chciałam mieć okresu w czasie matur. Ostatnią tabletkę przyjęłam w niedzielę 9.05, okres dostałam 13.05, tj. wczoraj wieczorem. Zauważyłam, że zamiast samej krwi pojawił się najpierw brązowawy śluz, tak, że barwa "krwawienia" była brązowoczerwona. Brzuch też bolał mnie mniej niż zwykle. W związku z tym moje pytanie: Czy to coś poważnego, czy coś niepokojącego się dzieje, czy tak się po prostu zdarza, kiedy przedłuża się lub skraca przyjmowanie tabletek? Dodam, że wcześniej tak mi się nie zdarzało, mimo że kilka razy również "wydłużałam" opakowanie, a brązowawy śluz pojawiał się zwykle pod koniec okresu. Proszę o pomoc, pozdrawiam, Padme.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Miesiączka podczas stosowania tabletek, jak również bez nich, nie zawsze musi wyglądać identycznie. Jeśli plamieniu nie towarzyszą inne niepokojące objawy (np. ból, pieczenie, nieprzyjemny zapach), ustąpi wraz z miesiączką, to nie ma powodu do niepokoju.