Lordoza kręgu lędźwiowego z podejrzeniem dyskopatii

wyniki badań mam dobre ekg robione tydzień temu dobre ,boli mnie kręgosłup zrobiłam zdjęcia rtg i wyszło lordoza kregu szyjnego z podejrzeniem dyskopatii.lordoza kregu ledzwiowego z podejrzeniem dyskopatii, mam reflux żołądkowy biorę emanerę 40 moje cisnienie gdzie czuję się wyśmienicie to 117/80 i tętno 80 jak jest powyżej a szczególnie tętno np 90-100 i wyżej zaczyna mi serce bić mało z klatki piersiowej nie wyskoczy mam dziwny ból lewej ręki promieniujący do lewej dłoni co to może oznaczać

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Badanie rtg jest badaniem dosyć nieprecyzyjnym pokazującym jedynie kości i ich wzajemne położenie tymczasem w obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog lub ortopeda.