Nadwaga u 12-latka i basen

Mam 12 lat wazę 80 kg chciałbym schudnac jakieś 30 kg . Nie Lubie wysyłania mnie do lekarzy. Dużo się ruszam . chodze codziennie na basen a dalej nie mogę schudnac co mam zrobić ?jestem chłopakiem

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Nawyk regularnej aktywności fizycznej jest bardzo cenny - warto więc go kontynuować. W kwestii diety warto zadbać o regularność spożywanych posiłków - podział na śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, będzie najwłaściwszy dla wyrównania tempa metabolizmu. Ponadto wybór produktów spożywczych warto ograniczać do niskotłuszczowych produktów mlecznych, chudego mięsa, pełnoziarnistych produktów zbożowych, dużej ilości warzyw i owoców. Trudno określić mi stopień nadwagi z uwagi na brak danych o wzroście. Przy znaczącym jej stopniu zalecałabym jednak indywidualny kontakt z dietetykiem i ustalenie programu żywieniowego oraz aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości organizmu,tak aby sobie nie zaszkodzić. Sugestie dotyczące konieczności odbycia wizyty u lekarza są bardzo często trafne. Nadwaga i otyłość mogą być przyczyną nie tylko niewłaściwego stylu życia, ale także wielu chorób.

Witam, oprócz aktywności fizycznej również ważna jest prawidłowa dieta. Z pewnością powinieneś o nią zadbać - nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.